Euroleague’de yarın oynanacak tarihi final öncesinde, Fenerbahçe antrenörü Obradovic ve CSKA antrenörü Dimiris Itoudis, basın mensuplarının sorularını yanıtladı
İşte iki koçun açıklamalarından öne çıkanlar:

OBRADOVİC

Final hakkında, ”Burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Türk basketbol tarihinde bir ilk olacak bu final. Taraftarlarımızdan çok destek aldık. Herkes iyi bir takım olduğumuzu kabul ediyor. Rakibimiz çok güçlü. Çok iyi bir antrenörleri var. Maç maç düşünerek buralara kadar geldik. Biz tarihimizde 2. kez buradayız. Ancak CSKA hep finallerde. Bu anlamda farklı takımlar. Ancak yarın herkes sahadaki her şeyini vermek için oynayacak. CSKA’nın bütün oyunları defanstan başlıyor. Bu çok önemli bir özellik. Eşleşme sorunlarından çok iyi potaya gidebiliyorlar. Kolay sayılar bulmak zorundayız.

Laboral maçı hakkında, ”Laboral iyi bir takım. Bourousis harika bir maç çıkardı. Maçta inişler çıkışlar oldu. Bir baskı olmadan kim maça odaklanabilir ki? Bu oyunun ruhunda var. Şimdi final için tüm hazırlıklarımız sürüyor.”

Itoudis hakkında, ”Beraber çok güzel anılarımız var. Beni her zaman deli etti. Sürekli tartıştık ama bu çok iyiydi. Birbirimize güvenimiz vardı ve asistandan daha fazlasıydı. Şu anda da öyle.”

Sloukas hakkında, ”Final deneyimi olan bir oyuncu. Nasıl oynaması gerektiğini biliyor. Yarın takıma yardımcı olacağını düşünüyorum.

Diğer haberlerimizi okumak için tıklayınız

PAYLAŞ

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK