Türk Milli Takımı

İngiliz basını, Türkiye’nin, Avrupa patentli yeni oyuncularıyla EURO 2016‘da Büyük başarı’ya ulaşabileğine dikkat çekti. Independent gazetesindeki analizde geçmişte Mesut Özil, İlkay ve Emre Can gibi gurbetçileri Almanya’ya kaptıran ay-yıldızlıların; Hakan, Oğuzhan, Yunus ve Töre gibi isimlerle gücünü ciddi biçimde artırdığı belirtildi. Analizde, Emre Mor’un da süpriz yaratıcı bir yetenek olduğunun altı çizildi.

EURO 2008’deki tarihi yarı final başarısından 8 yıl sonra büyük bir turnuvaya giden A Milli Takımımız, İngiltere’de özel olarak mercek altına alındı.

Ülkenin önemli medya kuruluşlarından Independent, ay-yıldızlılar üzerine bir değerlendirme yaptı. Analizde kadroda bulunan gurbetçi futbolcuların Türkiye için hayati anlamda önem taşıdığı ve son dönemde genç bir jenerasyon yakalandığı vurgulandı.

Türkiye’nin, Fransa’daki turnuvada başarılı olması hatta sürprize imza atma ihtimalinde gurbetçi yıldızların varlığının kritik olduğuna dikkat çekildi. Türkiye’nin; Mesut Özil, İlkay Gündoğan ve Emre Can’ı Almanya’ya kaptırdıktan sonra çok ciddi adımlar attığı ve yetenekli isimleri Almanya’dan kadrosuna katarak bugünkü güçlü ekibi oluşturduğu belirtildi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK