Fenerbahçe, Partizan’ın 19 yaşındaki genç yıldızı Andrija Zivkovic için menajeriyle görüşmelere başladı. Dün akşam saatlerinde İstanbul’a gelen oyuncunun resmi menajeri Fali Ramadani, ortağı ve oyuncunun haklarında perde arkasında pay sahibi olan Pini Zahavi ve kulübün başkanı, Fenerbahçeli yetkililerle bir araya geldi. Akşamki lüks bir restaurant’ta hem yemek yendi hem de transferin şartları masaya yatırıldı.

Yemekte bulunan Partizan kulübü başkanı Fenerbahçeli yetkililere bu transferin gerçekleşmesi için her türlü kolaylığı sağlayacağını söylemesiyle başlayan süreç, gecenin ilerleyen saatlerinde sert pazarlıklara dönüştü. Bonservis bedelinin yanı sıra ödeme koşullarında da yapılan sıkı pazarlıklar bir ara kopma noktasına geldi. Menajer Ramadani’nin de devreye girmesiyle görüşmelerin kopması önlendi ama sonuç alınamadı.

Bugün de sabah saatlerinde kahvaltıda bir araya gelen Ramadani ve Fenerbahçeli bir yetkili, görüşmelerin sonuçlanması ve transferin gerçekleşmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Lazar Markavic transferi de masada

Fenerbahçe transfer yetkilileri, Andrija Zivkovic transferinin yanı sıra Liverpool’dan kiraladığı Lazar Markovic’in de transferi için de bir görüşme gerçekleştirdi. Haziran ayında İngiltere’ye geri dönecek olan Sırp futbolcunun da menajeri olan Ramadani ve Zahavi ikilisi, 21 yaşındaki genç futbolcuyu satın almak istenmesi halinde Liverpool’u ikna edebileceklerini söylediler. Bu teklif üzerine Fenerbahçe kurmayları, Başkan Aziz Yıldırım’a konu hakkında bilgi vereceklerini, konunun daha sonra görüşülebileceğini söylediler.

Pini Zahavi etkisi

Zivkovic, Partizan’da forma giyiyor ve sözleşmesi Haziran ayında sona eriyor. Dolayısıyla Haziran’da onu kadrosuna katacak takımlar bonservis bedeli ödemeyecek. Bu yüzden Ocak ayı transfer döneminde de genç yıldız adayı için birçok kulübün Partizan’la temasa geçmesi bekleniyor. Ancak sadece Partizan’ı değil oyuncunun menajeri Pini Zahavi’yi de iknâ etmek gerekiyor. Zivkovic’i transfer edecek kulübün Zahavi’ye de yaklaşık 2.5 milyon euro ödemesi gerekiyor.

Pini Zahavi… Abramovic bağlantısı…

İsrail doğumlu bir iş adamı olan Zahavi, kariyerine gazeyecilikle başladı ve basamakla hızlı! bir şekilde çıkmaya başladı.

Kendi anlattığına göre Batı ALmanya’nuın düzenlediği 1974 Dünya Kupası onun başlangıç noktası oldu. Burada birçok arkadaş ve bağlantı edindi. 90’lı yıllarda artık milyon dolarlık işler yapmaya başladı. Yakın arkadaşı Sven Goran Erikkson, Lazio’yu çalıştırırken, Veron ve Stam’ın toplamda 50 milyon euroya takıma katılmasında başrol Zahavi’deydi.

Seneler sonra ise Abramovic’in Chelsea’yi satın almasındaki kilit isimlerdendi. Artık futbolcu menajeri değil, kulüp alım-satımlarındaki kritik isimlerden olmuştu. Abramovic’in Chelsea’si de Zivkovic’i uzun süredir takip ediyor.

Kaynak: Fotospor

PAYLAŞ

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK