Fenerbahçe, Euroleague Play – Off maçı ikinci karşılaşmasında Panathinaikos ile OAKA Arena’da karşı karşıya geldi.
THY Euroleague’de  Play – Off turu ilk maçında Fenerbahçe, OAKA Arena’da Panathinaikos’u 71-58’lik skorla devirmişti.
Maçın Özeti
1. PERİYOT
Maçın başına dış atışlarda etkili olan Yunan ekibine karşı temsilcimiz Fenerbahçe Bogdan Bogdanovic ile cevap verdi. Panathinaikos pota altından Chris Singleton’ı kullanarak etkili oldu ve periyotun yarısını tamamladığımızda farkı 7’ye kadar çıkarmış oldu. Pero Antic‘in oyuna girmesiyle Fenerbahçe hücumda daha etkili oldu ve Farkı 1 sayıya kadar indirdi ( 16 – 15 ) Bobby Dixon’ın Bourousis’in üzerine giderek sayılar bulan Fenerbahçe ilk kez öne geçti.
Panathinaikos 20 – 22  Fenerbahçe
2.PERİYOT
Periyotun başında Mike James‘in içeriyi zorlamalarıyla sayı bulan Panathinaikos’a temsilcimiz Ekpe Udoh ve Bogdanovic ile cevap verdi. Periyotun devamında Bogdan Bogdanovic’in dışarıdan bulduğu şutlarla 40-39 öne geçti.Bogdanovic daha ikinci periyot bitmeden 18. sayısına ulaştı.
Panathinaikos 43 – 45  Fenerbahçe

3. PERİYOT
Fenerbahçe bu akşam çok iyi bir dış atış yüzdesiyle oynuyor Bobby Dixon’ın basketleriyle ikinci yarıya çok iyi başladı. Ekpe Udoh’un içerden bulduğu sayılar ile Fenerbahçe maçı kendi kontrolünde götürüyor ve farkı 5 sayı civarında tutuyor.
Panathinaikos 59 – 63 Fenerbahçe
4. PERİYOT
Son periyota her iki takımda oldukça hızlı başladı. Panathinaikos Chris Singleton ve James Gist’in basketleriyle 1 sayı öne geçti. Bogdanovic yanıyor. Yıldız oyuncu tek başına takımını sırtladı Fenerbahçe 76-71 önde. Kalan bölümde hücümda topu çok iyi paylaşan temsilcimiz maçı 5 sayı farkla kazandı.
Panathinaikos 75 – 80 Fenerbahçe 
Fenerbahçe Atina’da bir kez daha tarih yazdı! yazısı ilk önce Sadece Fenerbahçe! üzerinde ortaya çıktı.

PAYLAŞ

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK