Caner Erkin euro 2016

9 Nisan’dan bu yana topa vurmayan tecrübeli futbolcu Caner Erkin, EURO 2016 kampı öncesi formunu korumak için neredeyse her gün ormanda koşu yaptı, özel tuttuğu antrenör eşliğinde eksiklerini kapatmaya çalıştı.

Galatasaray derbisi öncesi ilk 11’de olmadığını görünce teknik direktör Vitor Pereira’ya tepki gösteren Fenerbahçeli futbolcu Caner Erkin, yaklaşık 1.5 – 2 ay futboldan uzak kaldı. EURO 2016 aday kadrosuna çağrılan milli futbolcu, uzun bir süre takım antrenmanı yapamamıştı.

Kadro dışı kaldıktan sonra Pereira’nın onayına rağmen yönetim, futbolcuyu affetmemişti. Kendisine antrenör de verilmeyen tecrübeli futbolcu bu süre boyunca çalışmalarına bireysel olarak devam etti.

Neler yaptı? 

1-Caner milli takım kampına hazır gidebilmek için özel bir antrenör tuttu. Bu antrenör eşliğinde güç ve kondisyon çalışmaları yaptı.

2-Bu çalışmaların yanı sıra Belgrad Ormanı kros parkurunda da düzenli olarak koştu.

3-Ayrıca salon çalışmaları gerçekleştirdi. Özel bir salonda hem esneklik hem de ağırlık çalışmalarına ağırlık verdi.

<iframe width=”684″ height=”385″ src=”https://www.youtube.com/embed/6jbh4XyOCsU” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Topa dokunmadı

 

Milli futbolcu, fiziksel ağırlıklı yaptığı bu çalışmalara rağmen eski formunda değil. Son maçına 9 Nisan’da Torku Konyaspor karşısında çıkan Caner, bu mücadelede de 8 dakika oyunda kalmıştı. Ardından da derbi öncesi kadro dışı kaldığı için takım çalışması yapamadı ve topa dokunmadı.

Kaynak: Milliyet

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK