Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “TL’ye geçin” sözüne uyarak yeni sözleşmelerde maaşları TL üzerinden ödeyecek.
Finansal Fair Play,  Fenerbahçe’nin yeni sezonda taktik değiştirmesine sebep oldu. Sarı-lacivertli yönetim sözleşmeleri sona erecek  Volkan Demirel ve Hasan Ali ile yola devam etme kararı aldı.
Ancak yönetim UEFA Finansal Fair Play anlaşması sebebiyle ilk olarak bu iki futbolcuyla TL üzerinden anlaşma yapma kararı aldı.
Yaşanan kur artışlarından etkilenmemek için işi sıkı turan sarı-lacivertliler yıllık 2,5 milyon avro kazanan  Volkan Demirel’e 1+1 sözleşme karşılığında yıllık 3 milyon lira teklif edecek.
Yönetimin Hasan Ali’nin de sözleşmesini uzatmak istediği, bu oyuncuya da yıllık 3 milyon lira teklif edeceği ifade edildi.
ALTYAPIYA ÖNEM VERİLECEK
Sözleşmede Türk Lirası’na dönme planlarının yanı sıra sarı-lacivertliler altyapıya daha çok önem verme kararı aldı.
Amatör branşlardaki başarının aksine futbolda maliyetli transferlere rağmen beklediğini bir türlü elde edemeyen yönetim, bundan sonra altyapıya daha çok eğilecek.
Başkan  Aziz Yıldırım,  Fenerbahçe’nin sadece oyuncu satın alan bir kulüp değil altyapıdan oyuncu yetiştirip kadrosuna katan bir kulüp haline gelmesi için kurmaylarına direktifler verdi.
Altyapı takımları için tesisleşme hamlesini tamamlayan sarı-lacivertliler genç oyuncuların antrenman performansları ve kişisel gelişimlerini de yakından takip ediyor.  Fenerbahçe’de Yiğithan Güveli, Hakan Cinemre gibi isimlerin yeni sezonda A Takım’da olması bekleniyor.
( Türkiye)
Aziz Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dediğini yaptı… yazısı ilk önce Sadece Fenerbahçe! üzerinde ortaya çıktı.

PAYLAŞ

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK