Fenerbahçe as başkanı Ali Yıldırım gelecek yıl Fenerbahçe’nin ortalığı ayağa kaldıracak bir takım kuracağını söyledi.
Hürriyet Spor Fenerbahçe muhabiri Ahmet Ercanlar sarı lacivertli takımın gündemini değerlendirdi. Divan Kurulu’nda yaşananlardan gelecek yılın transfer çalışmalarına kadar bir çok konuda bilgi veren Ercanlar, Beşiktaş derbisi öncesi takımın son durumunu aktardı.

“GELECEK YIL ŞAMPİYON OLARAK GELECEĞİM”
Fenerbahçe için önemli bir hafta sonuydu. Divan Kurulu’nda başkan Aziz Yıldırım üyelerin ısrarları üzerine kürsüye çıktı ve soruları yanıtladı. Önemli sözler sarf etti. Bir tanesi gelecek yıl yapılacak kongreye şampiyon takımın başkanı olarak geleceğim sözüydü.
Yıldırım çok iddialı bir şekilde söyledi bunu. Bu sözlerin ardından toplantı bitiminde Fenerbahçe yönetiminin kara kutusu Ali Yıldırım’ın yanına gittim. Ali Yıldırım hem transferler konusunda hem de sponsorluklar konusunda şu an kulüpte Aziz Yıldırım ile birlikte her şey ile uğraşan iki isimden bir tanesi.
“ORTALIĞI AYAĞA KALDIRACAK TAKIM”
Yıldırım’a gelecek yılı sordum. Müthiş bir takım yapıyoruz dedi. Gelecek yıl ortalığı ayağa kaldıracak bir Fenerbahçe göreceksiniz dedi. Bu kadar iddialı olması şaşırtıcı gelebilir. Ama Başkan Aziz Yıldırım açıklamasa da Fenerbahçe’nin gelecek yıl teknik direktörünün Aykut Kocaman olacağını herkes biliyor.

“AYKUT KOCAMAN RAPOR YAZDIRIYOR”
Aykut Kocaman titiz bir insandır. Daha Fenerbahçe ile görüşme bile yapmamışken sarı lacivertliler hakkında bir yardımcısına sürekli analiz raporları yazdırdığını çok net bir şekilde biliyorum. Gelecek yılın Fenerbahçe’sinin gelecek oyuncuları, gidecek oyuncuları daha şimdiden belli. İsimler değişebilir. A planı olmasa B planı olur ama iyi bir takım kurulacak.

 
“KJAER SATILACAK”
Peki finansal olarak nasıl bu işin üstesinden gelecekler? Kulüpten sızan bilgilerden en önemlisi Kjaer’in satılacağı ve oradan önemli bir gelir kapısı açılacağı yönünde. Ayrıca Fenerbahçe çok güçlü sponsorluk görüşmeleri yapıyorlar. Ali Yıldırım’ı bunları da sordum. Satılacak oyuncular için çalışmalar sürüyor dedi. Ayrıca sponsorluk için de uğraşıyoruz diye ekledi.
“Toplantıda başkan Aziz Yıldırım’ın 270 milyon Dolar borç açıklaması orada bulunan kulübün önemli muhalifi Hulusi Belgü’nün itirazı ile karşılaştı. Belgü gerçek borcun 370 milyon olduğunu iddia ediyor. Onunla konuştuktan sonra bu iddiasını Fenerbahçe’nin finansçılarına sordum.
Belgü yanılıyor dediler. Onun borç dediği şeyler sağ cebimizden alıp sol cebimize koyacağımız kalemler diye eklediler. Örnek olarak da Fenerium’a olan borcu gösterdiler. Fenerium’a ödenecek olan borç yine kulübün kasasında kalacak dediler.”

“UZUN ZAMANDIR BÖYLE GÖRMEMİŞTİK”
“Bu hafta oynanacak olan Beşiktaş maçında ise işler zor olacak. Mehmet Topal cezalı. Şener, Van Der Wiel sakat. Advocaat’ın nasıl bir orta saha ile sahaya çıkacağını herkes merak ediyor. Ozan eğer sağ bekte oynarsa bu kez orta alanda kim oynayacak? Bunlar şimdilik hep soru işareti. Hafta sonuna doğru kadro netleşecek.”
“Ancak Advocaat Rizespor maçının son 15 dakikasındaki Fenerbahçe’yi baz almalı. Hücum Fenerbahçe’nin genlerinde olan bir şey… Bu genlere aykırı hareket eden bir teknik adamın başarılı olma şansı ise bence hiç yok. Umarım Advocaat biraz geç kalsa da bunu anlamıştır.”
Ali Yıldırım ” Fenerbahçe, Ortalığı Ayağa Kaldıracak” yazısı ilk önce Sadece Fenerbahçe! üzerinde ortaya çıktı.

PAYLAŞ

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK