Volkan Babacan da adaşı Volkan Demirel ile aynı kaderi paylaşma sınırına kadar geldi.
Fenerbahçeli  Volkan Demirel 2016  Avrupa  Futbol Şampiyonası elemele mücadelesinde  İstanbul’da oynanan  Kazakistan maçı öncesinde, ısındığı sırada bir taraftarın küfürlü tacizine maruz kalmış ve eldivenlerini fırlatıp stad’ı terk etmişti.
İşte o maçtan bugüne kadar geçen süre içinde  Volkan Demirel’e yaptığı bu disiplinsiz davranışından ötürü Milli Takım kapıları kapanmıştı.
Türkiye  Futbol Direktörü  Fatih Terim, “Ağzı ile kuş tutsa”  Fenerbahçe’nin file bekçisini Milli Takıma çağırmadı.
GÖZLER PFDK’DA
Çaykur  Rizespor maçından sonra takım arkadaşları,  Emre Belözoğlu,  Ufuk Ceylan ve  Yalçın Ayhan’la birlikte bir ulusul televizyonun muhabirlerine fiili saldırının içine karışan  Volkan Babacan da adaşı  Volkan Demirel ile aynı kaderi paylaşma sınırına kadar geldi.
PFDK’ya 44.’üncü maddenin yer aldığı saldırı hükmü nedeniyle tedbirli olarak sevk edilen  Volkan Babacan 5- ila 10 maç arası bir ceza alırsa kalan lig maçlarında oynayamayacak.
Bu durumda 11 Haziran’da yapılacak  Kosova maçına çağrılmama riskini de beraberinde getirecek.  Türkiye  Futbol Direktörü  Fatih Terim’in iki dudağı arasında olan bu karar için PFDK vereceği karar etkili olacak.
HARUN TEKİN VE ONUR KIVRAK ÖNE ÇIKIYOR
Terim’in bugüne kadar çalıştığı kulüpler ve Milli Takımda disiplini ön planda tutması  Volkan Babacan’ı Milli Takım’a çağırmama yönünde etkili olacak en büyük faktör.
 Başakşehir’in file bekçisi eğer çağrılmazsa  Kosova maçı için öne çıkan iki aday kaleci ise Trabzonsporlu  Onur Kıvrak ile Bursasporlu Harun Tekin.
(Vatan)
A milli takımında kaleci krizi yaşanıyor… yazısı ilk önce Sadece Fenerbahçe! üzerinde ortaya çıktı.

PAYLAŞ

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK